obuwie myśliwskie

Właściwie dobrane obuwie myśliwskie

Jednym z elementów, który niezbędny jest na wyprawie myśliwskiej czy też w trudniejszych warunkach leśnych jest obuwie myśliwskie. Niestety bardzo wiele osób bagatelizuje tego rodzaju obuwie, jednak ma ono spory wpływ na bezpieczeństwo. Równocześnie zabezpiecza przed wilgocią i zapewnia wygodę podczas poruszania się w trudnym terenie. Dzięki poniższym poradom wybór odpowiedniego obuwia będzie łatwiejszy.

Odpowiednia podeszwa

Przede wszystkim wybierając buty do lasu, trzeba patrzeć na wygodę, ponieważ w takim terenie można spodziewać się różnych warunków. Inaczej niż jest to w przypadku, kiedy wybieramy buty ślubne. Obuwie musi chronić nasze stopy nawet w przypadku naprawdę trudnych wyzwań. Muszą one zabezpieczać przed wilgocią, chłodem oraz różnymi urazami. Jednym z elementów, które są przydatne w tego rodzaju butach jest podeszwa Vibram. Dzięki odpowiedniej jakości obuwia, nogi będą zabezpieczone przed możliwością skręcenia kostki czy też wystąpieniem innych urazów.

Na co jeszcze zwracać uwagę

Bardzo istotną kwestią, którą muszą spełniać buty dla leśników, jest wytrzymałość i wysoka jakość. To zapewni, że sprawdzą się one nawet w najtrudniejszych warunkach. Bardzo dobrym wyborem materiału, z którego powinny być wykonane, jest naturalna skóra oraz nubuk. Podeszwa musi być elastyczna i stabilna. Ważne, aby umożliwiała poruszanie się po różnych podłożach – grząskich, śliskich lub nierównych. Kolejną istotną kwestią jest odpowiednia membrana, która musi gwarantować cyrkulację powietrza i chronić nogi przed zawilgoceniem. Ochrona tego rodzaju jest jedną z najważniejszych kwestii, jaką muszą zapewniać buty tego typu. Oczywiście nie można także zapominać o odpowiednim wzorze, który powinien maskować osobę poruszającą się po lesie. Najlepszym wyborem będą modele w kolorach brązu, ciemnej zieleni, czerni i pokrewnych kolorach. Warto także pamiętać, że tego rodzaju buty doskonale sprawdzają się nie tylko na polowaniu i w lesie, ale także w wielu innych miejscach. Inwestycja w buty wysokiej jakości zawsze się opłaci.