buty do ślubu

Komfortowe obuwie ślubne

Ślub jest niezwykłym wydarzeniem w życiu każdej kobiety. Tego dnia każda Pana Młoda chce wyglądać i czuć się wyjątkowo. Oprócz sukni ślubnej, makijażu, biżuterii ważną rolę odgrywa również obuwie ślubne. Jest ono dopełnieniem stylizacji, dlatego poszukiwanie tego idealnego zazwyczaj zajmuje kilka miesięcy. Oprócz aspektów wizualnych, buty ślubne powinny być przede wszystkim wygodne. Tak, by nie było ich czuć na nogach oraz by nie powodowały otarć i uszkodzeń naskórka.

Na co zwrócić uwagę wybierając buty do ślubu?

Poszukiwania butów do ślubu najlepiej zacząć kilka miesięcy przed tym wyjątkowym dniem. Ślubne buty, żeby były idealne, muszą spełnić kilka warunków. Pierwszy z nich dotyczy tego, że muszą pasować do całej stylizacji. Dlatego też delikatne sandałki nie sprawdzą się do ciężkiej, obfitej, strojnej sukni. Natomiast eleganckie i szykowne buty nie będą pasować do uroczystości w klimacie boho. Oprócz tego, że muszą pasować do sukni, i stylu wesela ważne jest, żeby podobały się pannie młodej. To ona tego dnia jest jedną z najważniejszych osób i powinna czuć się w nich pięknie i wyjątkowo. Jednak nawet najpiękniejsze buty do ślubu, nie sprawdzą się, jeśli będą niewygodne. Warto zdecydować się buty skórzane, wykonane z wysokiej jakości materiałów, aby były dopasowane do stóp, nie uwierały ani nie powodowały otarć.

Jakie buty do ślubu dla niskich kobiet?

Niskim kobietom najczęściej zależy, żeby dodać sobie kilku centymetrów. Dlatego też Pannom Młodym, które chciałby nieco podwyższyć swój wzrost w dniu ślubu, polecane są klasyczne szpilki. Obuwie te jest niezwykle eleganckie i ponadczasowe. Dodatkowo szpilki będą pasowały do wielu rodzajów sukien ślubnych. Szpilki w szpic, posiadające kształt V, optycznie wydłużą nogi oraz poprawią proporcje sylwetki. Sprawią, że całość będzie się idealnie prezentowała.

Dodatkowo, wybory w neutralnych odcieniach beżu sprawią, że buty będą pewnego rodzaju przedłużeniem stopy, co wysmukli je i nada lekkości. Panna Młoda, która zdecyduje się na wybór tego typu obuwia, z pewnością nie będzie żałowała swojej decyzji. Są to bowiem buty uniwersalne, które przydadzą się również później, na wiele innych uroczystości.

Wbrew pozorom, dobrym wyborem nie będą wysokie szpilki. Jeśli bowiem kobieta nie chodzi w nich każdego dnia, będą niestabilne i mogą okazać się niewygodne. Zdecydowanie lepszym wyborem będą szpilki, a nawet stabilne słupki o wysokości od 6 do 8 cm.

Obuwie ślubne szyte ręcznie

Czasem zdarzają się sytuacje, kiedy Panna Młoda posiadająca filigranowy wzrost, ma również bardzo małą stopę. W takiej sytuacji korzystnym rozwiązaniem będą buty ślubne ręcznie szyte. Dzięki temu będą one idealnie dopasowane do małej stopy, zapewniając jej jak najwyższy komfort i wygodę.

Niezależnie od tego czy Pana Młoda zdecyduje się na zakup butów znanej marki, w lokalnym sklepie, czy będą to ręcznie szyte buty ślubne, ważne jest, by były wygodne, nie obcierały i by czuła się w nich wyjątkowo.

buty do ślubu

Buty ślubne robione ręcznie czy z fabryki?

Własny ślub to nie jest uroczystość jak każda inna. Jest wyjątkowa i ma duże znaczenie. Towarzyszy jej podniosły nastrój. Budzi duże emocje. Dlatego pojawia się ochota, by i buty ślubne były wyjątkowe. Wyróżniać się one mogą od większości tego, co jest w sklepach, pod wieloma względami.

Zazwyczaj szukając czegoś niezwykłego, myśli się o wyglądzie wybranego produktu, w tym przypadku butów. Jednak czymś niecodziennym może być już to, jak powstaje obuwie do ślubu. Może zostać wyprodukowane albo zrobione na zamówienie. W tej drugiej opcji trzeba poczekać na produkt. Zyskuje się jednak dużo. Przede wszystkim buty ślubne ręcznie szyte są idealnie dopasowane do stopy. Zapewniają maksimum wygody. Dla niektórych osób miła będzie świadomość, że mają coś szytego specjalnie dla nich i specjalnie na zbliżającą się uroczystość. Obuwie na zamówienie jest jedyne w swoim rodzaju. Można też mieć dokładnie takie, jakie się chce. Tego wszystkiego produkty z fabryki nie zapewniają. Są jednak tańsze i dostępne od ręki.

Jaki wygląd butów dla Panny Młodej?

Buty mogą wyróżniać się sposobem ich robienia, idealnym dopasowaniem do stopy oraz swoim wyglądem. Okazja związana z zamawianiem butów jest wyjątkowa. Dlatego warto wybierać buty do ślubu, których wygląd jest wyjątkowy. Jeśli przyszła Panna Młoda zastanawia się, czy wybrać skromne, czy bogato zdobione obuwie, to drugie jest ciekawą opcją. Im więcej zdobień, tym większa niepowtarzalność obuwia. Gdy jest pokryte kamyczkami, innymi ozdobami, to włożenie go daje mnóstwo przyjemności. W dniu ślubu kobieta może czuć się jak księżniczka. Bogato zdobione obuwie wzmacnia takie odczucia.

Są także wady z wyboru powyższych opcji. Za ręczną pracę trzeba zapłacić więcej. Rekompensują to zalety obuwia, czyli unikalność, wygoda oraz wysoka trwałość. Jeśli ręcznie szyte buty ślubne są bogato zdobione, to są też nietypowe. Nie posłużą później zbyt często. Nie należy mieć jednak obaw, że więcej się ich nie włoży. Przydadzą się np. na domowe uroczystości lub inne przyjęcia. Można je włożyć zawsze, gdy pojawi się ochota, by wyglądać pięknie i czuć się wyjątkowo.