buty dla żeglarzy

Buty dla żeglarzy

Do biura panie wybierają buty na lekko podwyższonym obcasie. Kelnerki w restauracjach pracują generalnie w balerinach. Każdy zawód ma idealnie dopasowane obuwie. Również okazja ma znaczenie. Bowiem buty do ślubu także posiadają swoje określone cechy. Czasem jednak sprawa ich wyboru nie jest taka oczywista. O ile ze sportowcem kojarzymy adidasy, tak z żeglarzem powinniśmy kojarzyć buty dla żeglarzy.

Trudne warunki klimatyczne, nierówny teren?

W tej sytuacji najlepiej oczywiście sprawdzą się buty trekkingowe. Optymalnie dostosują się do warunków terenowych. Na rynku jest dostępnych wiele modeli: od tych przed kostkę, po te wyższe. Na ekstremalną pogodę sprawdzą się się lepiej te wysokie. Dobrze zabezpieczają przed błotem, śniegiem, wodą. obuwie górskie nie jest dedykowane jedynie taternikom. Dzięki mocnemu mocowaniu do podłoża można je spokojnie polecić również żeglarzom. Nie ślizgają się, są odporne na uciążliwe zmiany pogody oraz wilgoć. Wszyta membrana w butach trekkingowych na zimę, jesień oraz wiosnę daje gwarancję nieprzemakalności, a także skutecznie odprowadza pot. Istnieją buty w wersji bez membrany, które sprawdzą się latem. Dodatkowo obuwie trekkingowe dzięki specjalnie wyprofilowanym wycięciu zapewniają stabilną pozycję ciała podczas pracy.

Co na cieplejsze, spokojniejsze dni na wodzie i w lesie?

Oczywiście klasyka gatunku, czyli mokasyny męskie. To typ niskiego obuwia, lekkiego i o dobrej przepuszczalności powietrza. Są niesznurowane, płaskie i o niskiej cholewce. Mokasyny żeglarskie dobrze sprawdzą się idealnie podczas krótkich rejsów oraz spacerów kontrolujących w lesie. Należy pamiętać o tym, żeby dać stopie odpocząć. Mokasyny są wyłożone specjalną podeszwą, która działa relaksująco na stopy. Co łączy te buty żeglarskie z lasem? Dwie rzeczy. Po pierwsze, ten typ obuwia sprawdzał się idealnie podczas długich wędrówek po sawannach rdzennych Indian. A po drugie, surowiec, czyli skóra. Dokładniej fakt, że pierwsze zostawały wykonywane z łosia, jelenia oraz bizona amerykańskiego. Dzisiaj oczywiście odchodzi się od tego, co nie zmienia faktu, że są to buty niezwykle solidne.